Nehty

  V oboru manikúry a nehtové modeláže pracuji od roku 2000, stále se zdokonaluji a navštěvuji vzdělávací semináře. Pracuji se všemi poptávanými materiály, s gelem, acrylem, Gellakem i s novinkou Shellacem. Jistě si vyberete i v nepřeberném množství třpytek, razítek, fólií, vodolepek, airbrushových barev ....              

  Technické vybavení studia vám přinese ten nejlepší konfort. Práce s bruskou od firmy Promed je pro zákaznici velmi příjemná a ušetří nám čas, UV lampy od firmy CND mají větráček a s výkonnou odsávačkou Tajfun se u mne budou cítit báječně i alergičky.

  Snažím se skloubit kvalitní materiály s rozumnou cenou a šetřím váš čas možností objednávky.

Shellac

Unikátní technologie CND Shellac™ systému v sobě kombinuje lehkost laku s nedostižným leskem a dlouhotrvajícím nošením po nekolik týdnů. Nejen že nepoškozuje nehtovou ploténku ale díky dokonalé konzervaci je nehet po jednoduchém odstranění v lepší kondici než před aplikací. Shellac je perfektním řešením pro ty zákaznice které z jakéhokoli důvodu odmítají nehtovou modeláž, pro ty které vyznávají přírodní naprosto šetrnou úpravu nehtu a nemají čas a trpělivost na pravidelnou domácí péči. Shellac je dobrou volbou i pro zvláštní příležitost jakou je svatba či dovolená. 

Sbohem dlouhé sušení, škrábance, otisky od peřin, odřené konečky nehtů....

           

Gel-lak

Jinak zvaný hybrid protože je to jakýsi kříženec laku a gelu. Má báječnou přilnavost, dlouhou životnost a úžasný lesk. Před aplikací Gel-laku je potřeba vlastní nehet zdrsnit a odstraňuje se podstatně hůře než Shellac proto se mi více osvědčil na modeláž. V případě že zákaznice zvolí celobarevné gelové či acrylové nehty je Gel-lak nejlepší volbou.

Modeláž gelem

Tuto oblíbenou techniku vyhledávají ženy s nedokonalými nehty a ty které chtějí nehty prodloužit. Všechny gelové materiály se vytvrzují UV světlem a jsou mírně pružné. Prodloužit se nehty dají pomocí tipů či šablon, vždy je ale potřeba vlastní nehet před aplikací gelu zdrsnit. Je možné vytvořit jakýkoli design od naprosto přirozeně vyhlížejících nehtů až po extravagantní. Gelové nehty si po dlouhou dobu udrží oslnivý lesk a odmění vás tím že vaše péče o ruce se omezí jen na důkladné promazání. Ideální dobou na doplnění modeláže jsou čtyři týdny.

Modeláž acrylem

Acryl je pryskyřice která na vzduchu tuhne a je podstatně tvrdší než gel. Právě pro jeho pevnost je dobrou volbou pokud chce zákaznice dlouhé nehty. Obecně platí že acrylové nehty mohou být tenčí a je tak tvrdý že je možné jej vyleštit. Acrylu nesvědčí teploty pod nulou v tom prostředí je křehký.

Shrnutí mých zkušeností s modelovacími materiály

Volba modelovacího materiálu by vždy měla být na nehtové designérce, nedá se paušálně říci který materiál je lepší a není možné se řídit tím že kámoška má acryl je moc spokojená a proto já ho chci také. Odbornice by měla vyslechnout vaši představu a po diagnostice nehtu zvolit materiál který je vhodný právě pro vás. Modelovací materiály je možné mezi sebou i různě kombinovat či vhodně vystřídat ve chvíli kdy změníte svůj požadavek. Některé zákaznice mají potřebu do další návštěvy nehty zkrátit, vždy jim vysvětlím jak zkrátit papírovým pilníkem jen volný okraj, to je jediný povolený zákrok, do modeláže by zákaznice zásadně neměla zasahovat. 

Mýty o nehtové modeláži

    Že z nehtové modeláže jsou plísně? Nesmysl! Dělám nehtovou modeláž 13 let a plíseň po odborné modeláži jsem fakt neviděla, já sama mám modelované nehty 15 let. Pokud při své práci nadněrně zatěžujete volný okraj nehtu a máte dlouhé tvrdé acrylové nehty, tělo se brání a naruší se přilnavost nehtu k nehtovému lůžku. Krásným příkladem je zákaznice která pracuje v prodejně šperků a hodinek, na pravém palci se jí odfukoval nehet od nehtového lůžka, pod ním se držela vlhkost a nečistoty. V první chvíli nás to vyděsilo, společně jsme ale došly k tomu že otvírá zapínání šperků a hodinek právě tímto palcem a že ji tím tlakem i bolel.  Hodně deformit se na první pohled může tvářit jako mykóza, definitivně vám ji diagnostikuje až kožní lékař po laboratorním stěru, u paní byl stěr negativní byla to mechanická záležitost. Podobné bolístky se dlouho hojí, takže rada zní, chcete-li dlouhé nehty pozor na nárazy a nepoužívejte je jako nástroj.

    Na diskusích čtu a v okolí slyším že je lepší když při nárazu odlítne celý nehet protože prý to nebolí a korunu tomu nasadí odpornice která zákaznici poradí aby v tomto případě přilepila nehet vteřinovým lepidlem. Jestliže odlítne celý namodelovaný nehet je to známka špatné přípravy nehtu a ta nejlepší cesta k plísním. V případě dobrého přilnutí materiálu se nehet zlomí ve volném okraji a na těle nehtu není jediný odchlipek ve kterém by hrozilo zadržování vlhkosti.

    Ještě dnes slyším od zákaznic že bývalá nehtařka jim radila aby mezi doplněním zapilovaly přechod mezi materiálem a přírodním nehtem. Tohle přeci zákaznice nemůže zvládnout aniž by si poškodila svůj nehet, úplně zbořila tvar který by měl zaručovat stabilitu a zlikvidovala závěrečný lesk. Jinými slovy vám chtěla tato odpornice říci  >zaplať a dodělej<